Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

Emeklilere iyi haber

Almanya'da Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, bu yıl emekli maaşlarına enflasyonun üzerinde bir artış yapmayı planladıklarını açıkladı.

Emeklilere iyi haber

Bakan, yakın zamanda sunulacak olan emeklilik reformunun da detaylarını paylaştı. Heil'e göre, 1 Temmuz'dan itibaren emekli maaşlarında beklenen artış oranı, enflasyon oranını aşacak. Geçen yıl emekli maaşları, Doğu Almanya'da yüzde 5,86, Batı Almanya'da ise yüzde 4,39 oranında artmıştı. Almanya'da tüketici fiyatlarının 2023 yılında ortalama yüzde 5,9 arttığı, Ocak 2024'te ise yüzde 2,9 olarak kaydedildiği belirtildi.

Heil, Almanya'daki istihdamın rekor seviyede olduğunu, bu nedenle emeklilik katkı paylarının artmayacağını ifade etti. 2018'den bu yana yüzde 18,6 olarak sabit kalan katkı payının gelecekte de sabit kalacağını vurguladı. Ayrıca, yakında açıklanacak emeklilik reformuyla birlikte, önemli maaş artışlarının önüne geçileceği ve yasal emeklilik yaşının yükseltilmeden emeklilik düzeyinin uzun vadeli olarak güvence altına alınacağını belirtti.

Bild'in hesaplamasına göre, 2023 yılında, ortalama net emekli maaşı 57 avro artarak 1.209 avroya ulaştı. Bu artışla birlikte, erkeklerin ortalama emekli maaşı 1.332 avroya, kadınlarınki ise 1.118 avroya yükseldi. Bu yılın temmuz ayında emekli maaşlarının yüzde 3,5 oranında artırılması bekleniyor, bu oranın enflasyonun yüzde 2,9 olduğu dikkate alındığında, emekliler için olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN