Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Eksik personel nedeniyle ameliyatlar erteleniyor

Almanya’da solunum yolu hastalığı nedeniyle hastaneler patlama noktasında. Birçok hastanede personel yetersizliği nedeniyle ameliyatlar ertelendi.

Almanya’da solunum yolu hastalıklarındaki salgın nedeniyle hastaneler katı önlemler almaya başladı. Berlin Charité Hastanesi’nde aciliyeti olmayan tüm ameliyat ve tedaviler yıl sonuna kadar ertelendi. Tümör, organ nakli ve kalple ilgili kritik ameliyatlarda herhangi bir erteleme yapılmayacağı bildirildi. Hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada, karar gerekçe olarak salgının ağırlaşması ve personel eksikliği gösterildi. 

Özellikle  çocuk servisinde çalışan doktor sayısının azaldığı, diğer bölümlerde çalışan doktorların pediatriye destek vereceği ifade edildi. Çocuk Doktorları Derneği Sözcüsü Jacob Maske, kararı eleştirdi, RBB’ye konuştu, “Kriz yönetimi olarak alınan kararı anlıyoruz. Ancak pediatri tamamen farklı bir uzmanlık alanı, çocuklar yetişkin insanlar değil. Özellikle küçük çocukların ve prematüre bebeklerin tedavisinde dikkatli olunması gerekiyor” dedi. 

Alman Hastaneler Birliği’nden yapılan açıklamada ise, “Almanya’da 10 milyona yakın insan solunum yolu hastalıklarıyla mücadele ediyor. Sağlık çalışanları yüzde 40 daha fazla rapor almaya başladı. Ülke genelinde aciliyeti olmayan tüm ameliyatların ertelenmesi gerekiyor”dendi. 

Alman Tabipler Birliği Başkanı Susanne Johna ise hastanelerdeki yükün pandemiden bu yana katlanarak artığını bu nedenle doktor ve hemşire gibi çok sayıda sağlık personelinin yarı zamanlı çalışmaya geçmek zorunda kaldığını ifade etti. 

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN