Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

Ekonomi Bakanı: Havalar istediğimiz gibi giderse bu kışı atlatırız

Almanya’da Ekonomi Bakanı Robert Habeck, enerji kriziyle ilgili "Havalar istediğimiz gibi giderse bu kışı atlatırız" dedi.

Ekonomi Bakanı: Havalar istediğimiz gibi giderse bu kışı atlatırız

Almanya, Rusya’dan Kuzey Akım 1 Boru Hattı üzerinden gelen gaza alternatif olarak inşa edeceği Lubmin’deki sıvı gaz terminalinin yapımına bu hafta itibariyle başladı. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Mecklenburg-Vorpommern Başbakanı Manuela Schwesig ile birlikte Lubmin limanını ziyaret etti. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Bakan Habeck, “Enerji krizinin aşılmasında LNG terminalleri önemli bir rol oynayacak. Sıvılaştırılmış doğalgaz sayesinde Rusya’ya olan enerji bağımlılığımız da azacak. Havalar istediğimiz gibi giderse bu kışı atlatırız” dedi.

Kış sonunda doğalgaz rezervlerinin neredeyse tamamen boşalacağını ifade eden Ekonomi Bakanı, “LNG terminalleri sayesinde, tesislerdeki rezervleri yeniden artırabileceğiz. Bu yüzden Lubmin’de inşa edilen sıvı gaz terminalleri bizim için çok önemli” şeklinde konuştu. Almanya’nın doğalgaz rezervlerinin yüzde 90’a kadar çıktığını söyleyen Habeck, “Rusya’dan gaz sevkiyatı olmamasına rağmen son haftalarda enerji fiyatları düşmeye başladı” dedi. Habeck ayrıca, Kuzey Akım 2 Boru Hattı’nın Almanya’nın enerji politikasında hiçbir role sahip olmadığını söyledi. 

Mecklenburg- Vorpommern Başbakanı Schwesig de, “Rusya Avrupa’da bir savaş başlattı. Artık böyle bir ortağa güvenemeyiz. Fosil yakıtlara olan bağımlığı azaltıp, yenilebilir kaynaklara yönelmek zorundayız. Gelecekte bu terminallerden hidrojen taşınacağını umut ediyorum” diye ekledi. 

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN