Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

Ek faturaları ödemeyen kiracılar evden atılmayacak

Alman Konut ve Gayrimenkul Şirketleri Federal Birliği (GdW), enerji krizinde evden çıkarmalara karşı koruma sözü verdi. Sosyal konutlarda yaşayanlar ek faturalarını (Nebenkosten) ödemediği için evlerini kaybetmeyecek.

GdW Başkanı Axel Gedaschko, Funke Medya’ya yaptığı açıklamada, "Pandemi döneminde olduğu gibi, sosyal konutlarda yaşayan hiç kimse ek faturalarını ödeyemediği için evini kaybetmeyecek. Borçlar bu kapsamda karşılıklı anlaşarak taksite de bağlanabilir” dedi.

Kira hukukunun, enerji krizinin etkilerini hafifletmeye yetmediğini vurgulayan GdW Başkanı, “Hükûmet sorunun temeline inmeli ve doğalgaza bir tavan fiyat uygulaması getirmeli” dedi. 

İmar Bakanı Klara Geywitz de ödemelerle ilgili ek sürelerin, fesih bildirimlerini de içerecek şekilde uzatılmasını gerektiğini söylemişti. Alman Kiracılar Derneği ise fesihlerin koronavirüs salgını döneminde yapıldığı gibi ödeme zamanı gelmiş borçların yasalarla ertelenmesi gerektiğini bildirdi. 

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN