Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Ek faturalara dikkat: Cep yakacak

Almanya'da yetkililer, gelebilecek yüksek ek faturalara karşı dikkatli ve hazırlıklı olunmasını tavsiye etti.

Ek faturalara dikkat: Cep yakacak

Almanya'da ek faturaları kontrol eden Mineko şirketi yetkilisi Chris Möller, bu yıl kiracıları bekleyen yüksek ek faturalara dikkat çekti. Isınma maliyetlerindeki artış nedeniyle 2023'teki faturalandırma tahminlerinin yüzde 26 civarında bir artışı işaret ettiğini belirten Möller, 2022'ye göre Nebenkosten'ların yüzde 31'den fazla arttığını ifade etti. Möller, mevcut verilere göre, ortalama bir hanenin yılda yaklaşık 3 bin 400 avro harcadığını ve bunun önemli bir kısmının ısınma maliyetlerine gittiğini söyledi.

Verivox'un verilerine göre; mazot kullanan müşteriler 2023'te geri ödeme bekleyebilirken, doğalgaz müşterileri ise genellikle yüksek fiyatları ödemeye devam ediyor. Doğalgaza planlanan KDV artışının 2024'te fiyatları daha da yükselteceği belirtiliyor. Uzmanlar, kullanıcıların faturalarını dikkatlice kontrol etmelerini öneriyor.

Mineko'nun analizlerine göre, 2023 için elektrik ve ısıtma gideri faturalarındaki ortalama hata miktarı 335 avro. Mineko'nun kontrol ettiği 50 bin faturanın yüzde 91'i hatalı bulundu. Bu nedenle kiracılar, faturalarını inceleyerek olası hataları tespit etmeye teşvik ediliyor.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN