Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Kasım 2022 Cuma

E-Auto’ya geçiş 215 bin kişiyi işsiz bırakabilir

Almanya’da otomotiv sektöründeki dönüşüm nedeniyle çok sayıda insan işsiz kalma riskiyle karşı karşıya. Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği (VDA) Başkanı 2030’a kadar 215 bin kişinin etkileneceğini duyurdu.

Alman otomotiv ve sanayi tedarikçisi Schaeffler, yeniden yapılanma sürecinde 2026'ya kadar 1.300 kişinin daha işine son verileceğini duyurmuştu. VDA Başkanı Hildegard Müller konuya ilişkin BILD’e konuştu. Müller elektronik otomobil dönüşümü nedeniyle çok sayıda tedarikçinin zor durumda olduğunu ve bundan 2030’a kadar 215 bin çalışanın etkileneceğini söyledi ve “Alman otomotiv endüstrisindeki işlerin yaklaşık yarısını hala içten yanmalı motorlar oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Müller, özellikle uluslararası rekabette artan enflasyon ve enerji krizi nedeniyle Almanya’nın gücünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da sözlerine ekledi.

Geri Dön 11 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN