Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2023 Cuma

DSÖ: Almanya’da 1 paket sigara 23 avro olsun

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Almanya'da sigara fiyatlarının artırılmasını önerdi. DSÖ'ye göre, Almanya'da bir paket sigara yaklaşık olarak 23 avro tutuyor.

DSÖ: Almanya’da 1 paket sigara 23 avro olsun

DSÖ verilerine göre dünya genelinde, yılda 5 milyondan fazla kişi sigara ve sigara kaynaklı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor, bunların 125 bini Almanya'da meydana geliyor.

Devlete yıllık maliyeti 82 milyar avro

DSÖ Sağlık Destekleme Birimi Başkanı Dr. Rüdiger Krech, sigara içenlerin ve sigaranın yan etkilerinin Almanya'ya yılda 97 milyar avro maliyetine yol açtığını ve devletin tütün vergisinden elde ettiği gelirin sadece 15 milyar avro olduğunu belirtti. Krech, devletin yıllık kaybının 82 milyar avro olduğuna dikkat çekti. Dr. Krech, şu anda Almanya'da ortalama 8 avro olan bir paket sigaranın fiyatının 22 avro 80 cente yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Dr. Krech, sigara tüketiminin azaltılması için fiyat artışının yanı sıra yapılması gereken diğer adımları da şu şekilde sıraladı:

Tren istasyonları, hava limanları, sağlık ve eğitim kurumları, kamu kurumları, iş yerleri ve restoranlarda sigara içmenin tamamen yasaklanması. Sigara paketlerinin üzerindeki markaların kaldırılması. Sigara reklamlarının yasaklanması. Marketler ve benzin istasyonlarında sigara satışının yasaklanması. Sigarayı bırakmak isteyenlere sağlanan desteklerin artırılması.

Geri Dön 11 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN