Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Döner ve ehliyet ucuzlamayacak

Başbakan Olaf Scholz, döner fiyatlarının düşmeyeceğini ama enflasyondaki düşüşle birlikte artışın duracağını söyledi. Ehliyet fiyatları konusunda ise "Buna bir cevabım yok" dedi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz (SPD), ARD'ye verdiği röportajda artan döner ve ehliyet fiyatlarına değindi. Döner fiyatlarının ne zaman düşeceği sorusuna Scholz, yanıt vermenin zor olduğunu belirterek, "Öncelikle enflasyonun düşmesi gerekiyor. Bu oluyor. Ancak bu durum muhtemelen döner fiyatlarında bir düşüşe yol açmayacak ama en azından yeniden fahiş fiyat artışlarının önüne geçecek" dedi.

Scholz, kendisine defalarca "döner tavan fiyatı" konusunda soru sorulduğunu söyleyerek, "Sadece döner yemekten keyif almak değil, aynı zamanda döner yapanların da makul bir ücret almasını istemek gerekiyor" diye ekledi.

Ehliyet fiyatlarının yüksekliğiyle ilgili gelen bir soruya ise Scholz, "Bu iyi bir soru, ancak dürüst olmak gerekirse buna bir cevabım yok" dedi. Ehliyet maliyetinin kendi aldığı döneme göre çok yüksek olduğunu belirten Scholz, "Ehliyetimi aldığım zamanlarda da pahalıydı. Yani bu gerçek bir sorun" dedi ve bu sorunun basit çözümlerinin olmadığını vurguladı.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN