Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ekim 2022 Cuma

"Doğalgaz tüketimi çok yüksek, gaz arzı güvende değil"

Enerji uzmanları, Almanya’da doğalgaz tüketiminin çok yüksek olduğunu söyleyerek "Doğalgaz arzı hiçbir şekilde güvende değil" açıklamasında bulundu.

Federal Ağ Ajansı, Almanya’nın doğalgaz rezervlerinin yüzde 90’ın üzerinde olduğunu açıklamıştı. Ancak tüketimin artması nedeniyle enerji uzmanları uyarıda bulundu. Açıklamada “Almanya’daki doğalgaz arzı hiçbir şekilde güvende değil. Önceki yıllara göre geçtiğimiz hafta yapılan tüketim oldukça yüksek” denildi.

Almanya’nın enerji konusunda mutlak bir belirsizlik içinde olduğunu söyleyen Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, “Arzı belirleyecek en önemli şey hava durumu. Değerler mevsim normallerinin üzerine çıkarsa, kıtlık riski biter, tasarrufa bile gerek kalmayabilir. Ancak değerler normal seyrederse doğal gaz kıtlığı yaşanabilir. Kış beklenilenden de soğuk geçerse, en kötü senaryoya hazırlıklı olmalıyız” dedi. Doğalgaz tüketiminin önceki yıllara göre, geçtiğimiz hafta oldukça yüksek olduğunu söyleyen Müller, “Kışın yaşanabilecek olası bir kıtlıktan kaçınmak için özel sektör de elinden geleni yapmalı” dedi. 

Alman Şehirler Birliği bu nedenle enerji tasarrufu için daha fazla çaba gösterilsin çağrısında bulundu. Funke Medya’ya konuşan Dernek Başkanı Markus Lewe, “Evlerde artan doğalgaz tüketimi endişe verici. Hepimiz sorumluluk alarak, tüketimi sınırlamalıyız” dedi. 

Almanya’nın doğalgaz tedariği için arayışları da sürüyor. Uzmanlar, Rus gazının payının yüzde 9’a kadar düştüğünü bildirdi. Almanya gaz ihtiyacının yüzde 38’ini Norveç’ten, yüzde 24’ünü ise Hollanda’dan sağlıyor. Diğer küçük tedariklerin toplam oranı ise yüzde 23'e varıyor.

Geri Dön 07 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN