Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

DIW: Almanya, yeniden Avrupa'nın hasta adamı olabilir

Almanya'nın kış aylarını takiben bahar döneminde ekonomik toparlanma yaşayamaması, İngiliz The Economist dergisinin "Avrupa'nın hasta adamı" ifadesini yeniden gündeme getirdi.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher, RND'ye yaptığı açıklamada, 'Almanya'nın Avrupa'nın hasta adamı olmadığını' belirtti. Ancak ekolojik, dijital ve ekonomik dönüşümü etkili bir şekilde yönlendiremezse tekrar bu unvanı alabileceği konusunda da uyarıda bulundu.

Alman Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK) Başkanı Peter Adrian ise yüksek enerji fiyatları, nitelikli işgücü eksikliği ve altyapı sorunlarına acil çözümler bulunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, aşırı bürokrasinin ve karmaşık onay prosedürlerinin azaltılmasının önemine de dikkat çekti.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN