Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mart 2024 Cumartesi

Dışişleri Bakanlığından Almanlara 'Rus cazibesi' uyarısı

Alman Dışişleri Bakanlığı, Tinder gibi flört portallarındaki, 'Rus cazibesi' konusunda tüm vatandaşları 'açık' bir şekilde uyardı: Tutuklanırsanız, sizi Hollywood filmlerindeki gibi kurtaramayız.

Federal Dışişleri Bakanlığı, geçen hafta Rusya'da meydana gelen ve dünya çapında endişe yaratan bir terör saldırısının ardından Alman vatandaşlarına Rusya'ya seyahat etmemeleri konusunda tavsiyede bulundu. Bakanlık, özellikle Tinder, Hinge, Bumble gibi popüler çevrimiçi flört uygulamaları aracılığıyla kurulan yeni bağlantıların altında yatan tehlikelere dikkat çekerek; vatandaşları, bu platformlardaki bağlantılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Rusya'daki mevcut politik iklimin, her türlü eleştirel yorumun ağır cezalarla sonuçlanabileceği bir ortam yarattığı söylenen açıklamada; Rusya'ya seyahat eden veya orada bulunan Alman vatandaşlarının, keyfi tutuklamalarla karşı karşıya kalabileceği, hatta Putin'e veya Ukrayna'ya yönelik Rus saldırısına ilişkin en ufak bir eleştirinin bile uzun yıllar hapisle sonuçlanabileceği belirtildi. Vatandaşların Rusya'daki yeni tanıştıkları kişilere karşı dikkatli olmaları, bu kişilerin yanıltıcı amaçlar taşıyabileceği ve hatta bu tür durumların Rus gizli servisleri tarafından düzenlenen tuzaklar olabileceği öne sürüldü.

Tutuklama durumunda, Alman yetkililerin sahadaki konsolosluk yardımlarının çok sınırlı olduğuna vurgu yapılan Dışişleri Bakanlığı uyarısında, "Bu gibi durumlarda Dışişleri Bakanlığının seçenekleri sınırsız değil. Hollywood filmlerinin aksine, sizi hiçbir yerde hapisten çıkaramayız" ifadelerine yer verildi.

Uzmanlar, genç ve güzel Rus gizli servis çalışanlarının tuzağına bugüne kadar çok fazla kişinin düştüğünü, içlerinde profesyonel kişilerin bile olduğunu hatırlattı.

Geri Dön 30 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN