Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
13 Eylül 2023 Çarşamba

Dikkat: Yarın saat 11’de ülke genelinde uyarı yapılacak

Almanya'da yarın (14 Eylül) saat 11.00'de, ülke genelinde olası afetler veya savaş durumlarına karşı, sirenli uyarı sistemleri çalışacak.

Dikkat: Yarın saat 11’de ülke genelinde uyarı yapılacak

Federal İçişleri Bakanlığı ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi (BBK), bu uyarının çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla gerçekleştirileceğini açıkladı.

Uyarılar, sirenler, bilgilendirme panoları, televizyon, radyo ve cep telefonlarındaki NINA uyarı uygulaması gibi çeşitli iletişim araçlarıyla yayılacak. İçişleri Bakanlığı Sekreteri Juliane Seifert, bu uyarının 11.45'e kadar tamamlanmasının beklendiğini belirtti.

BBK Başkanı Ralph Tiesler, uyarı gününün bir tür 'uyarı sistemlerinin stres testi' olduğunu ve bazı gürültülerin duyulabileceğini söyledi. Geçen Aralık ayındaki uyarı gününde BBK'nın araştırmasına göre, Almanya'daki her 10 kişiden 9'u uyarıyı bir şekilde almıştı.

Geçmişte, bazı bölgelerde eski cep telefonu modellerinin uyarıları alamadığı sorunları yaşanmıştı. Ancak BBK, bu sorunların çözüldüğünü bildirdi.

Uyarı sirenlerinin bazı insanlar, özellikle çocuklar, savaş bölgelerinden gelen mülteciler, yaşlılar ve hayvanlar üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Bu nedenle, etkilenebilecek kişilere bu uyarının bir test olduğu önceden bildirilmelidir. Sirenler çaldığında, evcil hayvanların yanında olunması ve onlara özel ilgi gösterilmesi önerilmektedir.

Geri Dön 13 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN