Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2023 Cumartesi

Dikkat: WhatsApp yazışması işinizden edebilir

Almanya'da İş Mahkemesi, özel WhatsApp gruplarında iş arkadaşlarına ve üstlere yönelik ırkçı, cinsiyetçi ve kışkırtıcı ifadeler kullananların, bu yazışmaların kamuya açıklanması durumunda işten çıkarılabileceği kararı aldı.

TUI Fly havayolu şirketinde çalışan bazı personelin, kendi aralarında oluşturduğu WhatsApp grubundaki konuşmaların işverene ulaşması sonucunda işveren tarafından süresiz olarak işten çıkarılmıştı. Çalışanlar, bu karara karşı mahkemeye başvurarak itiraz etti. Mahkeme, özel bir WhatsApp sohbetinde üstler ve iş arkadaşları hakkında hakaret ve insanlık dışı ifadelerin kullanılması hâlinde, çalışanların işten çıkarılabileceği kanaatine vardı.

Erfurt'taki yargıçlar, bu kararıyla Aşağı Saksonya'daki alt mahkemelerin kapalı grup üyelerinin 'meşru bir gizlilik beklentisi' olduğunu kabul eden kararlarını bozmuş oldular.

TUI Fly GmbH'nin avukatı, "İnternet yasal bir boşluk alanı ve dış dünyaya karşı bir sığınak değildir" açıklamasını yaptı. Çalışanların avukatı ise, bu kararın geniş kapsamlı sonuçları olabileceği uyarısında bulunarak, "Artık kimse yazışmaların gizliliğine güvenemeyecek" ifadesini kullandı.

Geri Dön 26 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN