Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2024 Pazartesi

Dikkat: Kan yağmurları geliyor

Almanya, Sahra Çölü'nden esen rüzgarlarla taşınan toz bulutlarının etkisi altına giriyor. Çöl tozları sebebiyle oluşacak 'kan yağmurları' bekleniyor. 

Kuzey Afrika'daki şiddetli rüzgarların etkisiyle atmosfere karışan Sahra tozları, Libya üzerinden güney akıntılarıyla taşınıyor ve Balkanlar ya da Balear Adaları üzerinden Avrupa'ya, dolayısıyla İspanya, Fransa ve Almanya'ya ulaşıyor.

Sağlığa ciddi zararı yok, doğa için faydalı

Sahra tozları, genellikle sağlık üzerinde geçici etkilere sahip olup, alerji ya da astım hastaları haricinde ciddi bir tehlike arz etmiyor. Bu doğa olayı, aynı zamanda bitkiler için de faydalı; çünkü bu tozlar, besin maddeleri, sülfat ve fosfat içererek suyla temas ettiğinde gübre olarak işlev görüyor. Ancak araç sahipleri, araçlarının üzerine düşecek tozlar sebebiyle bu durumdan olumsuz etkilenebilirler.

Geri Dön 11 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN