Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2024 Cumartesi

Dikkat: Japon böceği alarmı

Almanya'da birkaç yerde görülen istilacı Japon böceği endişe yarattı. Japon böceği, yerleştiği yerlerde neredeyse her şeyi yiyen bir istilacı tür olarak biliniyor.

Japon böceği, yerleştiği yerlerde neredeyse her şeyi yiyen istilacı bir tür olarak biliniyor. Almanya’da henüz sadece birkaç yerde görülmesine rağmen, İsviçre'de yayılması endişeleri artırdı. Bu böcek, meyve bahçeleri, üzüm bağları, ormanlar ve bahçelere ciddi zararlar veriyor.

Almanya'da böceğin sadece birkaç örneği tespit edildi. Ancak İsviçre'nin Basel kentinde çok sayıda Japon böceğinin bulunması, komşu Baden-Württemberg bölgesinde de endişe yarattı. Karlsruhe’deki Augustenberg Tarımsal Teknoloji Merkezi, güneybatıdaki tehdit durumunun ciddi şekilde kötüleştiğini bildirdi. Güney Baden'de ek böcek tuzakları kuruluyor, denetimler artırılıyor ve yeşil atıklar böceklerden arındırıldıktan sonra taşınıyor.

Avrupa Birliği, Japon böceğini (Popillia japonica) ciddi hasara yol açabilecek bir zararlı olarak sınıflandırıyor. Böcek tespit edilen yerlerde bir kilometrelik istila bölgesi ve beş kilometrelik tampon bölge belirleniyor. Amaç, dişi böceklerin yumurta bırakmasını önlemek.

Japon böceği, Avrupa'da ilk kez 2014 yılında kuzey İtalya'da tespit edilmiş ve yayılmasını önlemek için resmi kontrol önlemleri alınmıştı. Uzmanlar, böceğin yayılmasını önlemek için halktan yardım bekliyor. Böcek tespit edilirse yakalanıp dondurulması, fotoğrafının çekilmesi ve bu fotoğrafın [email protected] adresine gönderilmesi isteniyor.

Geri Dön 06 Temmuz 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN