Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Dikkat: Havalimanlarında grev var

Almanya'da grev dalgasında sıra havalimanlarına geldi. Birçok şehirde on binlerce uçuş, bugünkü grev nedeniyle iptal edildi.

Almanya'da tren makinistlerinin grevi sonrasında, Hamburg, Bremen, Hannover, Berlin, Köln, Düsseldorf, Leipzig, Dresden, Erfurt, Frankfurt ve Stuttgart havalimanlarında güvenlik ve yer hizmetlerinde çalışan yaklaşık 25 bin kişi, bugün (1 Şubat Perşembe) uyarı grevine gidiyor.

Birleşik Hizmet İşleri Sendikası (ver.di) ve Federal Havacılık Güvenliği Şirketleri Birliği (BDLS) arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması üzerine alınan grev kararı, birçok tarifeli seferi etkileyecek. Berlin Brandenburg Havalimanı, uyarı grevi nedeniyle bugün hiçbir kalkışın yapılamayacağını duyurdu.

Yaklaşık 50 bin yolcuyu etkileyen grev, uçuş güvenliği, yolcu kontrolü, kargo kontrolü ve servis alanlarında çalışan personeli içeriyor. Alman Havayolu Taşımacılığı Endüstrisi Birliği (BDL) Genel Müdürü Matthias von Randow, hava güvenliği çalışanlarının uyarı grevini "orantısız" olarak değerlendirdi. İşverenlerle sendika arasındaki bir sonraki pazarlık turu 6 ve 7 Şubat'ta gerçekleşecek.

Cuma günü toplu taşıma grevi nedeniyle Berlin ve Brandenburg'da öğrencilerin karnelerinin bugün verilmesi planlanıyor, ancak karar okul yönetimine bağlı olacak.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN