Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2024 Perşembe

DIHK logosunu yüzde 27 oranında küçültecek

DIHK, göçmen kökenlilerin ekonomiye katkısını vurgulamak amacıyla, logosunu, çalışan nüfusta göçmen kökenlilerin oranını gösteren yüzde 27 oranında küçültecek.

Alman Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK), göçmen kökenli bireylerin Alman ekonomisine katkılarını vurgulamak amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, DIHK logosu önümüzdeki haftadan itibaren yüzde 27 oranında küçültülecek ve “Bizim yüzde 27’miz” ifadesi eklenerek, Alman iş gücündeki göçmen kökenli insanların oranına dikkat çekilecek.

DIHK Başkanı Peter Adrian, göçmen kökenli insanların hem toplumun hem de iş gücünün ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, 12 milyondan fazla göçmen kökenli insanın Almanya'nın refahına önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti. Kampanya, “Bizim, yüzde 27'miz - #KeineWirtschaftOhneWir (Biz olmadan ekonomi olmaz)” başlığı altında yürütülecek ve en az altı hafta sürecek. Adrian, şirketler ve ticaret birliklerini kampanyaya katılmaya ve logolarını küçültmeye davet etti.

Adrian ayrıca, göçmen kökenli 12 milyon kişiden 1 milyonunun kendi işlerini yürüttüğünü, göçmenler arasında kendi işini kurma oranının yüzde 10 olduğunu, bu oranın göçmen olmayanlara kıyasla neredeyse iki kat daha yüksek olduğunu belirtti. Adrian, göçmen kökenli insanlar tarafından yönetilen veya kurulan şirketlerin ekonomi için çok önemli bir parça olduğunu vurguladı.

Geri Dön 04 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN