Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Temmuz 2023 Pazartesi

DGB Başkanı yeni Elterngeld uygulamasını eleştirdi

Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) Başkanı Yasmin Fahimi, yeni Elterngeld uygulamasının, vatandaşların hükûmete duyduğu güveni kıracağını savundu.

Yaşanan ekonomik sıkıntıların ardından Almanya'nın kemer sıkma politikaları arasında ebeveyn yardımı (Elterngeld) verilen gelir gruplarının düzenlenmesi de bulunuyor. Alman Sendikalar Federasyonu Başkanı Yasmin Fahimi, bu yeni uygulamanın vatandaşların hükümete duyduğu güveni kıracağını söyleyerek eleştirdi.

Maliye Bakanı Christian Lindner'in (FDP) kemer sıkma politikaları kapsamında Elterngeld'e ayrılan bütçenin azaltılmasını hedefliyordu. Yeşiller Partili Aile Bakanı Lisa Paus ise yardımın ortak vergilendirilebilir geliri 150 bin avronun altında olan çiftlere verilmesini önerdi.  Daha önce yardım ortak vergilendirilebilir geliri 300 bin avronun altında olan ebeveynlere veriliyordu.

Sendikalar Federasyonu Başkanı Yasmin Fahimi, bu uygulamanın insanları tedirgin edeceğini söyleyerek eleştirdi. Sendika Federasyonu Başkanı "Hükûmet, vaat edilen devlet desteğine güvenemeyeceğinizin sinyalini veriyor" diyerek bu durumun AfD'nin popülist söylemlerine alan açacağının altını çizdi. 

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN