Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Deutschlandticket’a zam kapıda

Federal hükûmet, söz verdiği gibi, 2023'ten kalan fonları bir an önce Deutschlandticket için sağlamazsa, ekim ayında bilet fiyatlarına büyük bir zam gelebilir.

Deutschlandticket’a zam kapıda

Federal hükûmet, bu yıl içinde Deutschlandticket'i finanse etme taahhüdünü gerçekleştirmeyi planlıyor. Ulaştırma Bakanı Volker Wissing’in Sözcüsü, Bölgeselleşme Yasası’nın değiştirilmesine yönelik kabine kararının önümüzdeki hafta verileceğini duyurdu. Federal hükûmetin vadettiği fonları henüz serbest bırakmaması nedeniyle bu yıl fiyat artışı konusunda büyük endişeler bulunuyor.

Hükûmet acele etmezse bilet fiyatları 79 avroya kadar çıkabilir

Eyaletler, federal hükûmetin geçen yıldan kalan fonları hızlı bir şekilde sağlamaması durumunda, ekim ayında Deutschlandticket fiyatlarının önemli ölçüde artmasından korkuyor. Almanya bileti şu anda aylık 49 avro, ancak bu fiyatın ne kadar süre korunabileceği belirsiz. Rheinische Post’un haberine göre, federal hükûmet fonları zamanında sağlamazsa, bilet fiyatı 69 veya 79 avroya yükselebilir.

Ocak ayında yapılan Ulaştırma Bakanları Konferansı'nda, Deutschlandticket’ın yıl sonuna kadar 49 avro olarak kalması ve federal hükûmet ile eyalet hükûmetlerinin maliyeti yarı yarıya paylaşma taahhüdünde bulunması kararlaştırılmıştı. Ayrıca, federal hükûmet 2023'ten kalan fonları 2024'e aktarma sözü vermişti, ancak bu henüz gerçekleşmedi. Bunun için Bölgeselleşme Yasasında değişiklik yapılması gerekiyor.

Eyaletler endişeli, sendikalar güvence istiyor

Eyaletler, maliyetleri üstlenmek zorunda kalmaktan endişeli. Ulaştırma Bakanları Konferansı Başkanı ve Kuzey Ren-Vestfalya Ulaştırma Bakanı Oliver Krischer, fahiş fiyat artışı konusunda uyarıda bulunarak, federal hükûmetin hızlı hareket etmemesi durumunda Deutschlandticket fiyatının büyük oranda artabileceğini belirtti.

Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) da Deutschlandticket'ın güvence altına alınması çağrısında bulundu. DGB Kuzey Ren-Vestfalya Başkanı Anja Weber, uygun maliyetli biletler, altyapı ve personel yatırımlarının önemine vurgu yaparak, eyalet ve federal hükûmetten kalıcı ve yeterli finansman beklediklerini ifade etti.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN