Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
14 Ağustos 2023 Pazartesi

Deutschlandticket toplu ulaşım kullanımı artırdı

Deutschlandticket’ın uygulamaya konulmasından bu yana özellikle Saksonya, Saksonya-Anhalt ve Thüringen'de toplu ulaşım kullanan kişilerin sayısında artış yaşandı. Birçok veriye göre orta Almanya’da toplu ulaşım kullanan yolcu sayısı arttı.

Deutschlandticket toplu ulaşım kullanımı artırdı

Orta Almanya Ulaşım Birliği (MDV) ve Deutsche Bahn’ın verilerine göre biletin yürürlüğe girmesinden bu yana orta Almanya’daki yolcu sayısı yüzde 20 ila 25 arasında arttı. 

Bazı güzergahlardaki artış ise özellikle dikkat çekti. MDR’nin haberine göre Dresden- Leipzig güzergahını kullanan yolcu sayısı pandemi öncesine kıyasla yüzde 39’luk bir artış gösterdi. 

Birçok ulaşım derneği biletin başarılı olarak insanları toplu ulaşım kullanmaya teşvik ettiği konusunda hem fikir. Magdeburg Bölgesel Ulaşım Birliği'nin (Marego) verilerine göre, neredeyse her iki yolcudan biri biletlerini Deutschlandticket ile değiştirdi. Deutschlandticket’ın büyük başarı gösterdiği yerlerden biri de Thüringen. Merkezi Thüringen Taşımacılık Birliği (VMT), yaklaşık 45 bin kişinin eski aboneliklerini Deutschlandticket’a çevirdiğini açıkladı. 

Ancak uzmanlar 9 avroluk biletin daha fazla talep gördüğünün ve daha fazla yolcuyu toplu ulaşıma yönlendirdiğinin altını çiziyor. 

Geri Dön 14 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN