Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ocak 2024 Salı

Der Kaiser hayatını kaybetti

Dünya futbolunun önemli isimlerinden Der Kaiser lakaplı Franz Beckenbauer 78 yaşında yaşamını yitirdi.

Der Kaiser hayatını kaybetti

Efsane futbol insanının ölümünü, Almanya Futbol Federasyonu duyurdu. Federasyon, Beckenbauer'in 'Alman futbolunu eşi benzeri olmayan bir şekilde etkilediğini' vurguladı. Bayern Münih Kulübü, "Eşsiz 'Kaiser' olmadan asla bugünkü kulüp olamayacak Bayern Münih, Beckenbauer'in yasını tutuyor" ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

FIFA, "Alman ve dünya futbolunun efsanesi" olarak nitelendirdiği Beckenbauer'i anarken, UEFA ise onu "Avrupa futbolunun en büyük isimlerinden biri" olarak değerlendirdi.

Beckenbauer'in görev yaptığı diğer takımlar ve birçok futbol otoritesi, sosyal medya üzerinden başsağlığı mesajları paylaştı.

Franz Beckenbauer kimdir?

Franz Beckenbauer, Alman futbolunun efsanevi bir ismi olarak tanınır. "Der Kaiser" lakabıyla anılan Beckenbauer, oyunculuk, teknik direktörlük ve yöneticilik kariyerinde büyük başarılar elde etti. Bayern Münih ve Alman Milli Takımı ile kazandığı şampiyonluklarla futbol tarihinde iz bırakan bir figürdü.

Geri Dön 09 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN