Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Depremzedeler için ‘vize otobüsü’ uygulaması

Türkiye ve Suriye'deki yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesini ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, depremzedelerin kolaylıkla vize başvuruları yapabilmeleri adına bölgede ‘vize otobüsü’ bulunduğunu açıkladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde incelemelerde bulundu.

"Bu deprem felaketinin boyutu, burada olsanız bile kelimelerle ifade edilemez” açıklamasında bulunan Baerbock, depremzedeler için çadır, tıbbi malzeme, gıda yardımı, battaniye ve jeneratörler için Alman hükûmeti olarak 50 milyon avro daha yardım sağladıklarını, bununla birlikte toplam yardımın 108 milyon avroya ulaştığını aktardı.

Aynı zamanda Almanya’da yakınları olanlar için vize sürecini kolaylaştırdıklarını vurgulayan Baerbock, bölgede bir "vize otobüsünün" bulunduğunu kaydetti. Baerbock, pasaportları enkaz altında kalanların veri aktarımının hızlı olması için de sürekli Türk makamlarıyla temasta olduklarını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Almanya şimdiye kadar Türkiye ve Suriye'den 111 depremzedeye vize verdi. 

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN