Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Demiryolu işçileri uzlaşmayı seçti

Almanya'da Deutsche Bahn ile Demiryolu ve Ulaşım Sendikası (EVG) arasında devam eden görüşmelerde çıkmaza gidilmesi sonucunda yapılan grev oylamasında işçiler uzlaşma tarafını seçti.

Sendika üyeleri arasında gerçekleştirilen oylamada, üyelerin yüzde 50'den az bir kesimi uzlaşma yanında oy kullandı. Ancak süresiz grev için gereken yüzde 75 oy oranı sağlanamadı. Bu durum, Deutsche Bahn'da aylardır devam eden toplu iş sözleşmesi anlaşmazlığını sona erdirdi. Oylamada yüzde 52,3'lük bir kesim arabulucuların önerisini destekledi. Sendika, oyların yüzde 25'inin lehte olması durumunda arabulucunun tavsiyesini kabul edeceğini açıklamıştı.

EVG ile Deutsche Bahn arasındaki toplu iş sözleşmesi anlaşmazlığı nedeniyle şubat ayının sonundan itibaren iki kez uyarı grevleri gerçekleştirilmişti. Üçüncü uyarı grevi Frankfurt am Main İş Mahkemesi tarafından engellenmişti. Mahkeme kararından sonra müzakereler ilerlemiş, ancak haziran ayında başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Taraflar daha sonra iki arabulucu ile anlaşmaya vardılar.

Ne istendi, ne alındı?

Arabulucu heyeti, 25 ay boyunca 410 avro ücret artışı önerdi. İlk aşama olan 200 avro artış aralık ayından itibaren yürürlüğe girecek, ikinci aşama ise Ağustos 2024'ten itibaren geçerli olacak. Ayrıca, tüm çalışanlar ekim ayında vergi ve harçlardan muaf tutulacak ve enflasyon tazminatı olarak 2 bin 850 avro alacaklar. EVG müzakerelere başlarken 650 avro ücret artışı talep etmişti.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN