Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Demiryollarında grev sona erdi

Almanya'da demiryollarında makinistlerin beşinci grevi sona erdi. Sendika, taleplerinin karşılanması için şirkete pazar gününe kadar mühlet verdi.

Demiryollarında grev sona erdi

Alman Makinistler Sendikası (GDL) ve Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) arasındaki ücret artışı görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından GDL, son dört ay içinde beşinci kez grev kararı aldı. 7 Mart Perşembe sabahı saat 02.00'de başlayan grev, dün saat 13.00'te sona erdi. Sendika, demiryoluna Pazar günü saat 18.00'e kadar süre tanıdı. Grevin ardından Deutsche Bahn'da yaşanan aksamaların pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor.

GDL, demiryolu çalışanlarının maaşlarına aylık ortalama 550 avro zam ve enflasyonla mücadele için bir defalık 3 bin avro ek ödeme talep ediyor ve vardiyalı çalışanların haftalık çalışma saatlerinin 38'den 35'e düşürülmesini istiyor. Deutsche Bahn ise makinistlere ağustos ayından itibaren ortalama yüzde 4,8 ve Nisan 2025'ten itibaren yüzde 5 zam teklif ediyor, ancak GDL bu teklifi kabul etmiyor.

GDL Başkanı Claus Weselsky, demiryolu yöneticilerinin yüksek ikramiyeler almasını eleştirirken, siyaset bilimi profesörü Wolfgang Schroeder, yöneticilerin ikramiyelerden vazgeçmesinin çözüm için olumlu bir adım olabileceğini belirtiyor.

Bununla birlikte, Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarının 7 Mart'ta başlayan 2 günlük uyarı grevi, bu sabah 07.10'da sona erdi.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN