Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Demir yolu çalışanları yeniden greve gidiyor!

Almanya’nın Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG), yüksek enflasyona karşı işverenlerin yüzde 12 zam taleplerini kabul etmelerini sağlamak için 14 Mayıs’ta 50 saatlik toplu uyarı grevine gitme kararı aldı.

Almanya’nın Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG), yüksek enflasyona karşı işverenlerin yüzde 12 zam taleplerini kabul etmelerini sağlamak için 14 Mayıs’ta 50 saatlik toplu uyarı grevine gitme kararı aldı. EVG Toplu Pazarlık Yetkilisi Cosima Ingenschay, grevin 14 Mayıs Pazar saat 22.00’den; 16 Mayıs 24:00’e kadar süreceğini söyledi. Grevin Deutsche Bahn tarafından işletilen tüm tren hizmetlerini etkilemesi bekleniyor.

EVG Başkan Yardımcısı Kristian Loroch, çalışanların sabrının tükendiğini belirtti. Grev çağrısı, işverenlerle yapılan üçüncü tur görüşmede anlaşma sağlanamamasının ardından geldi.

Deutsche Bahn İnsan Kaynakları Müdürü Martin Seiler ise sendikanın grev kararını “abartılı” buldu ve çalışanlar için zam tekliflerini “adil” olarak nitelendirdi.

EVG, Deutsche Bahn’ın düşük ve orta gelirli çalışanlar için yüzde 10 ve daha yüksek gelirli çalışanlar için yüzde 8 zam teklifini reddetti ve 230 bin çalışanın ücretlerine yüzde 12 zam veya ayda en az 650 avro daha fazla ücret talep etti.

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN