Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Daha fazla polis, daha fazla güvende hissettirmiyor

Almanya'da yapılan son araştırma, artan polis varlığının topluma kendisini daha güvende hissettirmediğini gösterdi.

Daha fazla polis, daha fazla güvende hissettirmiyor

Almanya'da Giessen Justus Liebig Üniversitesi kriminoloji uzmanlarının yaptığı bir araştırma, artan polis varlığının insanlarda daha fazla güvenlik hissi yaratmadığını, aksine kaygıya sebep olduğunu ortaya koydu. Kuzey Hessen Polis Merkezi ve Kassel şehri desteğiyle gerçekleştirilen bu bir yıllık çalışmada, sebepsiz yere devriye gezen polislerin insanlar tarafından 'korkutucu' olarak algılandığı belirlendi.

Daha önce yapılan ulusal çapta anketlerde katılımcıların üçte ikisinden fazlası (yüzde 70) daha fazla polis varlığını desteklediklerini ifade etmişti. Ancak, bu yeni araştırma, insanların aslında polis varlığını artırmanın güvenliklerini artırmak yerine, korkularını da pekiştirdiğini gösterdi.

Araştırma süresince Kassel şehrinin farklı bölgelerinde polis sayısı artırıldı ve vatandaşların görüşleri alındı. Araştırma Projesi Sorumlusu Tim Pfeiffer, insanların daha önce güvenliklerini artırmak amacıyla polis varlığını desteklemiş olmalarına rağmen, bu durumun paradoksal bir şekilde korkularını da artırdığını belirtti. Pfeiffer, artan polis varlığının insanlarda yaşadıkları yerde daha fazla sorun olduğu izlenimi uyandırdığını ve bu durumun bir kısır döngüye yol açtığını ifade etti.

Pfeiffer, araştırmanın, insanların arzuları ile sonuçlarının her zaman örtüşmediğini gösterdiğini söyledi. Kassel Polisi ise, araştırma sonuçlarını dikkate alarak, gelecekte bilinen problemli bölgelerde devriyeleri daha hedef odaklı kullanmayı planladığını açıkladı.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN