Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2024 Perşembe

Çocuk yoksulluğu derinleşiyor

Almanya'da çocuk yoksulluğu derinleşiyor. Bunun en önemli göstergesi, temel güvence yardımı alan çocuk ve gençlerin rekor seviyeye ulaşması.

Alman çocuk yardım kuruluşu Deutsches Kinderhilfswerk tarafından yapılan bir araştırma, Almanya'da temel güvence yardımı (Grundsicherung) alan çocuk ve gençlerin oranının hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyeye ulaştığını gösterdi. Kuruluşun Başkanı Thomas Krüger, bu durumun çocukların ve gençlerin yoksulluktan özellikle etkilendiğini gösterdiğini belirtti.

Araştırma sonuçlarına göre, 18 yaş altındaki bireyler arasında Grundsicherung alanların oranı yüzde 33,9'a ulaştı. Bu oran, beş yıl önce yüzde 33,1 iken, on yıl önce yüzde 30,3 seviyesindeydi. Krüger, yoksulluktan etkilenen ailelere daha iyi kısa vadeli destek sağlanması gerektiğini vurgulayarak, ailelerin hak ettikleri hizmetlerden yararlanmalarını ve tüm çocukların iyi gelişim fırsatlarına sahip olmalarını sağlamanın önemine dikkat çekti. Krüger, çocuk yoksulluğuyla etkili bir şekilde mücadele etmek için temel çocuk güvencesi (Kindergrundsicherung) dışında bir çözüm olmadığını ifade etti.

Geri Dön 02 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN