Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Çifte mutasyonlu grip virüsü endişesi

Koronavirüs büyük ölçüde hafiflerken, yeni bir grip virüsü türü ortaya çıktı. Bu virüs, çift mutasyon geçirerek bazı grip ilaçlarının etkinliğini azaltmayı başardı.

Çifte mutasyonlu grip virüsü endişesi

Dr. Christoph Specht, "Grip virüsündeki değişiklik şimdiye kadar 5 kıtada 15 ülkede, özellikle Avrupa'da sıklıkla tespit edildi. Fransa, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve İngiltere de bu ülkeler arasında. İnfluenza virüsü iki kez mutasyona uğradı ve I223V ve S247N adlarını aldı. Bu mutasyonlar Mayıs 2023 gibi erken bir tarihte keşfedildi. Tehlikeli olan, mutasyonların ilaçların normalde etkili olduğu yerlerde bulunması. Bu durum ilaçların etkinliğini azaltabilir." dedi.

Dr. Specht, çifte mutasyona uğramış virüsün daha tehlikeli olduğuna dair henüz bir kanıt olmadığını belirtti ve "Bu, tamamen normal bir grip virüsü. Gripten daha rahatsız edici ya da farklı belirtiler gösterdiği henüz gözlemlenmedi." dedi. Çalışmalar, influenzaya karşı kullanılan oseltamivir ilacının etkinliğinin 13 kat azaldığını gösterse de, Dr. Specht paniğe gerek olmadığını söyledi. "Başka birçok ilaç var ve bunlar hâlâ işe yarıyor." dedi.

Uzmanlar, grip aşısının da çifte mutasyona karşı faydalı olabileceği görüşünde birleşiyor.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN