Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Ekim 2023 Çarşamba

Cem Özdemir: Dayanıklı gıdalarda son kullanma tarihi kaldırılmalı

Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir, dayanıklı gıdaların son kullanma tarihlerinin kaldırılmasını önerdi.

Cem Özdemir: Dayanıklı gıdalarda son kullanma tarihi kaldırılmalı

Özdemir, bu önerinin yiyecek israfını azaltmaya yardımcı olacağını vurguladı. AB Komisyonu'nun verilerine göre, AB ülkelerinde her yıl yaklaşık 59 milyon ton yiyecek çöpe gitmekte ve kişi başına 130 kilogram yiyecek israf ediliyor.

Almanya'da ise kişi başına yıllık 78 kilogram yiyecek çöpe atılmaktadır. Bu çöpün yüzde 59'luk kısmı özel hanelerden gelirken; onu yüzde 17 ile yiyecek ve içecek sektörü izledi. Çöpe giden ürünler arasında sebze ve meyve yüzde 35 ile birinci sırada, ardından yüzde 15 ile pişirilmiş yemekler ve yüzde 13 ile unlu mamuller geliyor.

Özdemir, dayanıklı gıdalar için son kullanma tarihlerinin kaldırılmasıyla, bu atığın azaltılacağını ve gıda israfının önlenmesine katkı sağlanacağını dile getirdi.

Geri Dön 25 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN