Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
29 Temmuz 2023 Cumartesi

CDU/CSU’lu kadın politikacılar: Kendimizi güvende hissetmiyoruz

Almanya'da Birlik Partileri CDU/CSU'ya mensup kadın politikacılar, ülkede artan cinsel taciz ve şiddet olaylarına dikkat çekti. 

Federal Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Andrea Lindholz, Bild gazetesine verdiği demeçte, "Güvensizlik hissini her kadın yakından tanır. Parklarda, tren istasyonlarında, şehir meydanlarında ne gündüz ne de gece huzur kalmadı" şeklinde konuştu. Kadınlara yönelik şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu belirten CDU'lu politikacı, "Korkularımızı ciddiye alın" çağrısında bulundu.

CDU'lu Milletvekili Jana Schimke de kadınların yaşanan olaylar nedeniyle özgürlüklerinin kısıtlandığını savunarak, "Akşam saatlerinde tenha yerlerden tek başımıza geçmemeye çalışıyoruz" dedi. Schimke, federal hükûmeti sert önlemler almaya çağırarak, söz konusu olaylara karışan mültecilerin sınır dışı edilmesi gerektiğini ifade etti.

CDU Genel Sekreter Yardımcısı Christina Stumpp da Bild gazetesine verdiği röportajda, halka açık yerlerde, metrolarda ve tren istasyonlarında güvenliğin artırılmasını, kamera yerleştirilmesini önerdi.

Özellikle Berlin'deki Görlitzer Parkı'nda bu yılın ilk altı ayında polis kayıtlarına göre sekiz ayrı cinsel taciz vakası kaydedildi. Kadın politikacılar, bu tür olaylara karşı önlem alınmasının önemine vurgu yaparak kamu güvenliğinin artırılması için adımların atılması gerektiğini dile getirdi.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN