Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Aralık 2022 Perşembe

CDU/CSU: Miras vergisinde muafiyet sınırı yükseltilsin

Birlik partileri CDU/CSU, önümüzdeki sene gayrimenkul fiyatlarında yaşanması beklenen artışı gerekçe göstererek miras vergisinde muafiyet sınırının yükseltilmesi çağrısında bulundu. 

Yeni yıl itibarıyla gayrimenkul fiyatlarının artacağına dikkat çeken ana muhalefet, veraset ve intikalde vergiden muaf tutarın emlak fiyatlarındaki artışa paralel olarak yükseltilmesini talep etti. 

CSU'lu milletvekili Alexander Dobrindt, BILD'e verdiği röportajda, sınırın enflasyonu da dikkate alınarak en az yüzde 65 artırılması gerektiğini söyledi, 'Miras vergisindeki artış, aile büyüklerinden miras devralan dar ve orta gelirliler için mali yüke dönüşmesin' dedi. FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner de vergiden muaf miktarın artırılmasından yana görüş bildirdi, ancak artışın yüzde 25 ile sınırlı kalması gerektiğini ileri sürdü. Koalisyon ortakları SPD ve Yeşiller ise, muafiyet tutarının yükseltilmesine sıcak bakmıyor. 

Geri Dön 08 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN