Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2024 Pazartesi

CDU: Yeşiller ile koalisyon mümkün görünmüyor

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, partisinin Yeşiller ile politik anlamda uyuşmadığını ve bir koalisyon olasılığının şu an için mümkün olmadığını belirtti.

Bild gazetesine konuşan Linnemann, genel seçimler sonrası tüm demokratik partilerle görüşmeye açık olduklarını ifade etse de, Yeşillerin mevcut politikaları nedeniyle bu partinin koalisyon için en uzak seçenek olduğunu vurguladı. CDU Genel Başkanı Friedrich Merz'in de benzer görüşleri desteklediğini belirten Linnemann, Yeşillerin ülkeyi 'güvensizliğe sürüklediğini' söyledi.

CDU/CSU'nun başbakan adayı eylül ayında açıklanacak

Linnemann, CDU'nun tercihinin SPD ve FDP ile ortaklık olduğunu ve çoğunluğun sağlanabilmesi için FDP'nin güçlenmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca, mevcut koalisyon hükûmetinde yaşanan sıkıntılara rağmen, erken seçim ihtimalinin yüzde 50 olduğunu ve partisinin her an seçime hazır olduğunu ifade etti. CDU ve 'kardeş parti' CSU'nun başbakan adayının kim olacağına dair soruya ise Linnemann, adayın eylül ayında, Brandenburg ve Saksonya'da yapılacak Eyalet Parlamentosu seçimlerinden sonra açıklanacağını belirtti.

Partinin önceliği düzensiz göçle mücadele

CDU'nun kurultayında ele alınacak Temel İlkeler Programı'nda düzensiz göçün önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Linnemann, partisinin düzensiz ve kaçak göçü engelleme konusunda kararlı olduğunu söyledi. Sığınma başvurularının Avrupa Birliği sınırları dışında kurulacak merkezlerde yapılmasını ve sadece kabul edilen başvuruların Almanya'ya gelmesine izin verilmesini istediklerini belirtti. Ayrıca, Lübnan, Tunus, Fas, Arnavutluk ve İtalya ile yapılan Sığınmacı Sözleşmesine tam destek verdiklerini de ekledi.

Geri Dön 06 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN