Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2023 Cumartesi

CDU ve SPD'li adaylar, neo-nazi sabıkası olan AfD'li adayla fotoğraf çektirdi

CDU ve SPD'li belediye başkan adayları, geçmişte neo-nazi olaylarından sabıkası olan AfD'li belediye başkan adayıyla fotoğraf çektirdi. Bunun üzerine tepki yağdı.

Almanya'nın Brandenburg eyaletindeki Wittstock şehrinde neo-nazi bağlantıları olan ve sabıkası bulunan Sandy Ludwig, Almanya için Alternatif (AfD) partisi tarafından belediye başkanı adayı olarak gösterildi. Bild’in haberine göre CDU’lu, SPD’li diğer belediye başkanı adaylarının aşırı sağcı Ludwig ile belediye binası önünde fotoğraf çektirmesi tartışmalara neden oldu.

AfD'li adayın Nazi rejimini temsil eden kırmızı, siyah, beyaz renkli deri ceket ve aşırı sağın savaş sembollerinden kabul edilen kartal (Wehrmacht Adler) dövmesiyle seçim komitesinin önünde çıkması büyük tepki çekti. Politika uzmanları, SPD ve CDU gibi partilerin genelde AfD'ye karşı duruş sergilemesine rağmen, yerel siyasette farklı bir durumun ortaya çıktığını belirtti.

Eleştirilerin ardından CDU'lu ve SPD'li adayların avukatları tarafından yapılan açıklamada, "Bu bir hataydı" denilerek tepki gösterildi. Ancak Brandenburg Başsavcılığı, AfD'li adayın seçim yasağı sürecinin sona erdiğini ve adaylığının hukuki olarak engellenemeyeceğini açıkladı.

AfD'li adayın faaliyetlerini uzun süredir takip eden Federal Anayasayı Koruma Dairesi Sözcüsü, Sandy Ludwig'in aşırı sağcı düşüncelerinin hâlâ devam ettiğini ifade etti. Ludwig'in geçmişte Beyaz Kurtlar neo-nazi grubunun kurucularından biri olarak bilindiği ve 2017 yılında iki gence düzenlediği saldırılardan dolayı hapis cezası aldığı biliniyor.

Wittstock şehrindeki yerel seçimler 24 Eylül'de yapılacak.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN