Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

CDU: Sosyal yardım alan zorla çalıştırılsın

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, Bürgergeld alanların 6 ay içinde iş bulamamaları durumunda kamu yararına işlerde çalıştırılmasını önerdi.

CDU: Sosyal yardım alan zorla çalıştırılsın

Ana muhalefet partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Sekreteri Carsten Linnemann, Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) alan kişilerin, yarım yıl içinde iş bulamamaları durumunda kamu yararına işlerde çalışmalarını önerdi. Bild am Sonntag'a konuşan Linnemann, bu zorunluluğun herkesi kapsamayacağını belirtirken, çalışamayacak durumda olanların desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Özellikle 18-25 yaş arasındaki 600 bin insanın ne çalıştığını ne de eğitim aldığını vurgulayan Linnemann, bu kişilere verilen Bürgergeld'in yanlış teşvikler oluşturduğunu savundu. CDU'lu politikacı, bu nedenle baharda bir çözüm önerisi sunacaklarını belirtti.

Öneri ne içeriyor?

CDU'nun önerisinde; yüz binlerce iş pozisyonu boşken çalışabilecek durumda olan işsizlerin, Federal İş Ajansı tarafından kendilerine sunulan iş tekliflerini reddetmeleri durumunda Bürgergeld ödemelerinde büyük kesinti yapılması talep edildi. Ayrıca, 6 aydan uzun süre işsiz kalan Bürgergeld alan kişilere ve ülkede kalma hakkı olan sığınmacılara kamu yararına işlerde çalışma mecburiyeti getirilmesi önerildi.

AfD'den CDU'ya anında destek

Aşırı sağcı parti AfD’nin Meclis Grubu Çalışma ve Sosyal Politikalar Sözcüsü René Springer, “CDU Genel Sekreteri Linnemann’ın teklifi büyük ölçüde AfD Meclis Grubu’nun talepleriyle örtüşüyor. Geçen yıl Federal Meclis'i Bürgergeld'e karşı uyarmıştık ve bunun yerine Temel Güvenliğin (Grundsicherung) harekete geçirilmesini savunmuştuk” dedi. 

Springer, şöyle konuştu:

Grubumuzun önerisine göre; çalışabilir durumdaki 6 aydan fazla işsiz kalanların zorunlu kamu yararına işlerde çalışmasından yanayız. Vatandaşlık hizmeti yapma yükümlülüğünden kaçan herkes nakdi yardım yerine, yalnızca ayni yardım almalıdır. Tamamen reddedenlerin sosyal yardımları tamamen iptal edilmelidir. Taleplerin sadece uygulanabilir olduğuna değil, aynı zamanda refah devletimizi korumak için kesinlikle gerekli olduğuna da inanıyoruz.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN