Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mart 2024 Cuma

CDU: Müslüman Düşmanlığı Raporu’nu tekrar yayımlamayın

CDU Milletvekili Christoph de Vries, İçişleri Bakanlığının açıkladığı ancak daha sonra web sitesinden kaldırılan Müslüman düşmanlığı raporunun yeniden yayımlanmasını talep etti.

Almanya İçişleri Bakanlığı, Berlin-Brandenburg Yüksek İdari Mahkemesi'nin kararını takiben, 'Müslüman Düşmanlığı Bağımsız Uzman Grubu' tarafından hazırlanan ve 'Müslüman düşmanlığı' konulu bir raporu web sitesinden kaldırdı. Rapor, toplumda Müslümanlara yönelik önyargı ve düşmanlık konularını ele alıyordu. Ancak, CDU'dan Milletvekili Christoph de Vries, Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'e bu raporun internete yeniden yüklenmemesi çağrısında bulundu. De Vries, mektubunda, raporun zararlı olduğunu ve CDU/CSU'nun Müslüman düşmanlığı ile ilişkilendirilmemesi gerektiğini belirtti. 

İçişleri Bakanlığı, raporu kaldırma kararının ardından, raporun yargısal kararın koşullarına uygun olarak yakında yeniden yayınlanacağını duyurdu. Ancak, raporun bir kısmının gazeteci Henryk M. Broder tarafından dava konusu olması ve mahkemenin raporun belirli bölümlerinin kaldırılması gerektiğine karar vermesi, raporun tamamen geri çekilmesine yol açtı. Rapor, AfD'yi Alman Federal Meclisi'nde açıkça Müslüman karşıtı bir programı olan tek parti olarak tanımlıyordu.

Rapor, 2020'de eski İçişleri Bakanı Horst Seehofer tarafından, 2019'da Hanau kentinde yaşanan ırkçı saldırının ardından oluşturulan 'Müslüman Düşmanlığı Bağımsız Uzman Grubu' tarafından hazırlanmıştı. Haziran 2023'te kamuoyuyla paylaşılan raporun hazırlanması için bakanlık tarafından 1,5 milyon avro harcandı.

Geri Dön 22 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN