Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Camilerden polis koruması talebi

Son zamanlarda Almanya'da cami dernekleri ve Müslüman kuruluşlarına yönelik tehdit mektupları aldıktan sonra, bu kuruluşlar polisten koruma talep etti.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Hannover Teşkilatı Başkanı Recep Bilgen, "Şimdi değilse ne zaman?" diyerek, yetkilileri acilen önlem almaya çağırdı.

Aşağı Saksonya eyaletinde Müslüman kuruluşların çatı yapılanması olan Şura da tehditlere karşı önlem çağrısında bulundu. Kuruluşun Başkanı Kerim Ocakdan, şimdiye kadar hiçbir güvenlik önlemi alınmadığına dikkat çekti. Müslüman topluluklarda artan bir huzursuzluğun yayıldığını belirten Ocakdan, polisin cuma namazlarının ardından camilerin önünde önlem almasını önerdi.

Ocakdan ve Bilgen, derneklerinin polis ve eyalet yönetimiyle işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirtirken Bilgen, önlemlere tehdit alan derneklerle başlanabileceğini söyledi.

Mektuplarda ırkçı çete NSU imzası

Geçtiğimiz hafta Osnabrück'teki bir cami cemaatine tehdit mektubu gönderildiği bildirildi. Bu olayla birlikte, Almanya genelinde Müslüman kuruluşlarına gönderilen tehdit mektuplarının sayısı 34'e yükseldi. Özellikle Aşağı Saksonya, Kuzey Ren Vestfalya ve Hessen eyaletlerindeki cami ve dernekler hedef alındı. Bavyera ve Baden-Württemberg'deki bazı Hristiyan derneklerinin de benzer mektuplar aldığı belirtiliyor.

Emniyet yetkililerine göre, 2018'den bu yana gönderilen mektupların 18'i, aşırı sağcı terör örgütü Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) ile bağlantılı gibi görünüyor. Mektuplarda NSU'nun devamı olabileceğine işaret eden "NSU 2" ifadesine yer veriliyor.

İçişleri Bakanlığı: Gözdağı ve tehdit kabul edilemez

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in sözcüsü, "Hangi nedenle olursa olsun Almanya'da yaşayan insanlara yönelik damgalama, gözdağı ve tehditler asla kabul edilemez" dedi. Sözcü, din nedeniyle tehdit edilmenin de buna dahil olduğunu vurguladı.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN