Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

Çalışma saatlerinin artırılması tartışılıyor: Sendikalar, SPD ve Yeşiller tepkili

Bavyera’da CSU’lu Sosyal İşler Bakanı Ulrike Scharf işçilerin günde 10 saatten fazla çalışabileceğini söyledi. Sendikalardan, SPD’den ve Yeşiller'den buna tepki geldi.

Alman Basın Ajansı’na konuşan Bakan Scharf, “İsteğe bağlı olmak şartıyla günde 10 saatten fazla çalışılabilir. Almanya’da aile ve kariyer arasındaki dengeyi korumak için 21’inci yüzyılın kurallarına göre davranmalıyız” ifadelerini kullanmıştı. Sendikalar buna tepki gösterdi. Almanya Sendikalar Birliği Bavyera Sorumlusu Bernhard Stiedl, “Emekçiler üzerindeki baskı artırılmamalı, koşullar ağırlaştırılmamalı” uyarısında bulundu. IG Metall Bavyera ise sistemin ‘sömürü düzenine’ çevrilmemesi gerektiğini söyledi.

Öte yandan Bavyera Otel ve Restoranlar Derneği öneriye “İş dünyası değişti, pek çok genç tam zamanlı işler yerine yarı zamanlı işler tercih ediyor. Esnek çalışma modeliyle sektördeki işçi açığı kapatılabilir” diyerek öneriye destek verdi.

SPD’den öneriye sert tepki geldi. Partinin Sosyal İşler Uzmanı Diana Stachowitz, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının pazarlığa açık olmadığını söyledi. Yeşiller meclis grubundan yapılan değerlendirmede ise, “Sözde gerekçelerle sermayenin talepleri gündeme getiriliyor. Çalışma şartları ağırlaşırsa vasıflı işçi açığı artar”denildi. 

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN