Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2024 Çarşamba

"Bundestag’da bile esrar kokusu alacaksınız"

Esrarın yasallaşmasına dair tartışmalar sürüyor. SPD'nin içinden de yasaya muhalefet var. SPD'li Sebastian Fiedler, 'hayır' oyu kullanacağını açıkladı.

Almanya'da koalisyon hükûmeti, esrarın sınırlı bir şekilde yasallaştırılmasına yönelik yasa tasarısını şubat başında nihai olarak onayladı. Bu tasarı, 19-23 Şubat tarihleri arasında Federal Meclis'te görüşülüp oylanacak. Ancak SPD içerisinde bu konuda fikir ayrılıkları mevcut. SPD Milletvekili Sebastian Fiedler, tasarının meclisteki oylamada SPD'den önemli dirençle karşılaşacağını ve kendisinin de karşı oy kullanacağını belirtti. Fiedler, "Sigara içilen barlarda ot içilebilecek. Gelecekte Federal Meclis'in iç avlularında esrar içebileceksiniz. Yani sigara içilmesine izin verilen her yerde” dedi.

Yasa tasarısıyla birlikte, 1 Nisan itibarıyla esrar, uyuşturucu maddeler listesinden çıkarılacak. Yetişkinlerin 25 grama kadar esrar bulundurması ve kişisel tüketim için en fazla 3 bitki yetiştirmelerine izin verilecek. "Kenevir sosyal kulüpleri" adı verilen, en fazla 500 üyeye sahip dernekler kenevir yetiştirebilecek ve üyelerine esrar sağlayabilecek. Üyeler bu derneklerden günde en fazla 25 gram, ayda ise en fazla 50 gram esrar satın alabilecekler. Okul, kreş, çocuk parkları ve spor salonlarına 200 metre mesafede ve 18 yaşın altındakilerin yanında esrar tüketimi yasak olacak.

Berlin başta olmak üzere, birçok esrar kulübü/kafesi bu yasallaştırmayı büyük bir heyecanla bekliyor. Cannabis Social Club Berlin Başkanı Torsten Dietrich, uzun yıllardır esrarın yasallaşması için mücadele ettiklerini ve bu yasallaşma sayesinde Berlin'deki karaborsanın büyük ölçüde azalacağını dile getirdi.

Geri Dön 14 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN