Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

Bundesbank: Resesyon sona erecek

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), ülke ekonomisindeki resesyonun, nisan-haziran döneminde hafif bir büyümeyle sona ereceği öngörüsünde bulundu.

Bundesbank: Resesyon sona erecek

Raporda, Alman ekonomisinin geçen yılın son çeyreği ve bu yılın ilk çeyreğinde teknik olarak resesyona girdiği, yüksek enflasyonun ve zayıf dış talebin, hane halkının harcama isteğini azaltarak ekonomiyi baskıladığı belirtildi.

İstihdamda artış yaşandığı ve kamu harcamalarının son zamanlarda toparlandığı ifade edilen raporda, nisan-haziran döneminde gayri safi yurt içi hasılanın hafif bir artış göstereceği ve böylece resesyonun sona ermesinin beklendiği vurgulandı. Raporda ayrıca, sanayideki dış talebin düşmeye devam edeceği ve bu durumun üretim ve ihracatı olumsuz etkileyeceği öngörüsü de yer aldı.

16 Haziran’da yayımlanan yarıyıl raporuna göre; Almanya Merkez Bankası bu yıl ekonominin yüzde 0,3 küçüleceğini ve enflasyonun 2025'e kadar hedefin üzerinde kalacağını tahmin ediyor. Bundesbank, ekonominin 2024'te yüzde 1,2 ve 2025'te yüzde 1,3 büyüyeceği beklentisini de raporda paylaştı.

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN