Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Bundesbank başkanından 'aşırı sağ' uyarısı

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, aşırı sağcı hareketlerin ülkenin ekonomik refahını ciddi şekilde tehdit ettiği konusunda uyarılarda bulundu.

Funke Medya Grubu'na verdiği demeçte Nagel, aşırı sağın yükselişinin, Almanya'ya olan yabancı yatırımları ve kalifiye iş gücünü olumsuz etkilediğini ve bu durumun ekonomik refah üzerinde baskı oluşturduğunu ifade etti. Nagel bu tehlikenin hafife alınmaması gerektiğini vurgulayarak, aşırı sağın yarattığı olumsuz imajın ülke ekonomisine zarar verebileceğine dikkat çekti.

Nagel, aşırı sağın yükselişine karşı kişisel endişelerini de paylaştı ve bu nedenle Frankfurt'ta düzenlenen bir demokrasi eylemine katıldığını açıkladı. Bu hareketiyle, demokrasiye olan desteğini ve aşırı sağın tehditlerine karşı duruşunu gösterdi.

Ayrıca, Almanya'da iş ve ekonomi çevrelerine seslenen Nagel, ülkenin ekonomik durumunun kötülenmemesi gerektiğini belirtti. Negatif bir algının, yabancı yatırımcıların Almanya'ya gelmesini ve yatırım yapmasını engelleyeceği uyarısında bulundu. Nagel, Almanya'nın ekonomik durumunun sağlam olduğunu ve 'Avrupa'nın hasta adamı olmadığını' vurgulayarak, ülkenin ekonomik potansiyeline olan güvenini ifade etti.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN