Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

Bundesbank: Alman ekonomisi küçülecek

Bundesbank, Alman ekonomisinin 2023 yılında yüzde 0,3 oranında küçüleceği tahmininde bulundu.

Bundesbank: Alman ekonomisi küçülecek

Bundesbank, Alman ekonomisinin 2023 yılında yüzde 0,3 oranında küçüleceği tahmininde bulundu ve yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 6'ya düşürdü. Aynı zamanda, 2024 ve 2025 için GSYH büyüme tahminlerini sırasıyla yüzde 1,2 ve 1,3 olarak korudu.

Almanya'nın merkez bankası olan Bundesbank, bu yıl enflasyonun yüzde 6 olacağını öngördü ve gelecek yıl yüzde 3,1'e, 2025'te ise yüzde 2,7'ye gerileyeceği tahmininde bulundu.

Bundesbank, değerlendirmesinde Alman ekonomisinin son üç yılda yaşanan krizlere karşı büyük bir çaba gösterdiğini belirtti. Ancak yüksek enflasyonla başa çıkmak konusunda hala zorlandığını ve enflasyona ilişkin risklerin yüksek olduğunu ifade etti. Ücretlerin ve fiyatların daha güçlü bir şekilde artması durumunda yüksek enflasyonun daha köklü ve sağlam bir hale gelebileceği uyarısında bulundu.

Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Alman ekonomisinin hala yüksek enflasyonun sonuçlarıyla mücadele ettiğini ve bunun vatandaşların alım gücünü azalttığını ifade etti. Enflasyonda arzu edilen düşüşün görüldüğünü, ancak her şeyin yoluna girdiği sinyalini vermek için hala daha zaman gerektiğini söyledi.

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN