Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Birlik ‘Bürgergeld’ itirazında kararlı

CDU/CSU (Birlik) Meclis Grup Başkanı Friedrich Merz, Bürgergeld’in reddinde ısrarcı olduklarını belirtti. Merz, “Eyaletler Meclisi’nde, yasayla ilgili bir çoğunluk yakalanacağını kesinlikle düşünmüyorum” dedi.

Birlik ‘Bürgergeld’ itirazında kararlı

Birlik partileri adına konuşan Merz, tasarıyla ilgili Arabuluculuk Komisyonuna kadar gidilebileceğini söyleyerek “Eyaletler ve Birlik partileriyle yapılacak uzlaşma kolay olmayacak” diye konuştu.  

SPD ve Yeşiller’den yapılan açıklamada ise muhalefet ‘yapıcı bir yol’ bulmaya davet edildi. Açıklamada, toplum refahını güçlendirecek Bürgergeld’in engellenmek istenmesi ‘ahlaksızlık’ olarak değerlendirildi.

Bürgergeld yarın Federal Meclis’te oylamaya sunulacak. Yasa parlamentodan geçerse 25 Kasım’da Eyaletler Meclisi’nde görüşülmeye başlanacak. Yasa, Eyaletler Meclisi’nde reddedilirse uzlaşma için Arabuluculuk Komisyonu devreye girecek.

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN