Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Aralık 2022 Cuma

Bir tasarruf çağrısı daha: Her odayı ısıtmak zorunda değiliz

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller “Her odayı ısıtmak zorunda değiliz” diyerek vatandaşlara bir kez daha tasarruf çağrısı yaptı.

Almanya’da havalar soğudu. Rusya-Ukrayna savaşıyla başlayan enerji krizi de havaların soğumasıyla birlikte derinleşiyor. Konuya ilişkin ARD/ZDF ortak yayına katılan Federal Ağ Ajansı Başkanı Müller, vatandaşlara “Soğuğa rağmen ricam, gaz tüketimine dikkat edin” çağrısında bulundu. Bu yıl aralık ayının son 10 yılın en soğuk aralık ayı olabileceğine işaret eden Müller, “Doğalgaz depolama tesislerinin doluluk seviyesi pazartesi günü yüzde 1 oranında azaldı. Bu bir istisna olarak kalmalı. Mevcut tüketime ocak ve şubat ayında da devam etmeliyiz” dedi.

Kış boyunca yüzde 20’lik bir tasarruf sağlanamazsa durumun kritik hâle geleceğini söyleyen Müller, “Bu nedenle kendi dört duvarınızdaki ısıtmaya daha fazla özen göstermeliyiz. Her odayı ısıtılmanız gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

Son durum

Hâlihazırda depolarda Rusya’dan alınan doğalgaz var. Alternatifler hazırlanıyor ancak bunun seneye yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor. Enerji Tasarrufu Girişimi bununla ilgili üç farklı senaryo hazırladı. Eğer 2010 yılındaki gibi ocak ayında -4,6 derece görülürse rezervler şubat ayında tamamen bitebilir. 2016 yılındaki gibi 0 derece olursa mart ayında bile depoların yarısı dolu olacak. Eğer hava sıcaklıkları 2020 yılındaki gibi mevsim normallerinin üzerinde seyrederse doluluk oranı yüzde 80 olacak.

Geri Dön 16 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN