Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Eylül 2023 Perşembe

Bir Neonazi derneği daha yasaklandı

Almanya'da Neonazi bir dernek olan "Artgemeinschaft" ve buna bağlı tüm oluşumların faaliyetleri yasaklandı.

12 eyalette gerçekleştirilen baskınlarda, 39 şüphelinin evleri arandı. Bu dernek, ırkçı, yabancı düşmanı ve demokrasi karşıtı bir yapı olarak kabul ediliyor ve ülkedeki anayasal düzene karşı bir tehdit olarak görülüyor.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu derneği ırkçı ve Yahudi düşmanı ideolojileri yaymakla suçlayarak faaliyetlerini yasakladıklarını açıkladı. Faeser, bu kararın aşırı sağcılara ve Nasyonal Sosyalizm ideolojisini yaymaya çalışan kişilere karşı büyük bir darbe olduğunu vurguladı. Ayrıca, bu derneğin çocukları ve gençleri anayasa düşmanları olarak yetiştirmeye çalıştığını ifade etti.

Yasaklama kararının ardından polis, 12 eyalette 39 üyenin evlerinde ve dernek merkezinde arama yaptı.

Oktoberfest'te Nazi müzikleri ve Hitler selamı

Ayrıca, Almanya'nın Saksonya eyaletinde düzenlenen Oktoberfest kutlamasında Nazi dönemine ait müzikler çalındığı ve Hitler selamı verildiği görüntüler ortaya çıktı. Saksonya Polisi, bu görüntüleri incelemeye aldı. Festivalde, Nazi propagandasında kullanılan bir şarkı olan "Erika" çalındığında, birçok katılımcının Hitler selamı verdiği gözlemlendi.

Geri Dön 28 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN