Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Binlerce Ukraynalı artık plakalarını değiştirmek zorunda kalacak

Rusya’nın ülkelerini işgalinin ardından araçlarıyla Avrupa Birliği’ne (AB) kaçan Ukraynalılar için tescil zorunluluğu geliyor. 

Rusya - Ukrayna savaşının ardından arabalarıyla AB’ye kaçan Ukraynalılar için araçlarını tescil ettirme zorunluluğuna yönelik muafiyetin kalkacağı bildirildi.

“Sembolik”

Kararı ‘sembolik’ olarak nitelendiren Sol Partili Jan Korte, "Ukrayna plakanızın teslim edilmesiyle, yakında evinize dönebileceğinize dair bir parça umut kayboldu. Bu nedenle, bu güvenceyi vermenin başka yollarının bulunması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

RND'ye konuşan Alman-Ukrayna Forumu Derneği Genel Müdür Gerald Praschlde ise "Ukrayna'dan gelen mülteciler artık araçlarını Almanya'da tescil ettirmek zorunda kalıyorlarsa, bu sadece büyük bir bürokratik çaba değil. Bu aynı zamanda gereksiz ve kasıtsız olarak Ukrayna ile Almanya arasında seçim yapmak zorunda kalma konusunda bir vicdani sorunu da beraberinde getiriyor” dedi.

Öte yandan araçların tam sayısı ise bilinmiyor.

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN