Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Beş öğrenciden biri enerji yardımına başvurmadı

Almanya'da, öğrencilere verilecek enerji yardımı olarak tek seferlik 200 avroluk destekte başvurular sonlandı. 3,5 milyon öğrenciden 2,8 milyonu başvurdu.

Almanya'da enerji maliyetlerinin artması nedeniyle öğrencilere tek sefere mahsus 200 avro yardım verilmesi için başvurular sona erdi. Başvurabilecek öğrencilerin yalnızca yüzde 79'u başvuruda bulundu.

Federal hükûmet sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, "Einmalzahl200.de" web sitesi aracılığıyla yaklaşık 2,8 milyon öğrenci başvuruda bulundu ve şimdiye kadar 560 milyon avro üzerinde bir ödeme yapıldı.

200 avroluk enerji yardımından yararlanmak için, Almanya'daki herhangi bir meslek okulu veya üniversitede kayıtlı ve ailesiyle yaşamayan öğrenciler başvurabiliyor. Üniversite ve meslek yüksekokulunda kayıtlı olan 3,5 milyon öğrencinin bu yardımdan yararlanabilmesi için ayrılan bütçe 680 milyon avroydu. Ancak şimdiye kadar yapılan ödeme yaklaşık 560 milyon avro civarında kaldı.

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN