Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
15 Eylül 2023 Cuma

Berlinli öğrencilerin dörtte biri enerji yardımına başvurmadı

Öğrencilere verilecek 200 avroluk enerji yardımı için son başvuru tarihi 30 Eylül. Henüz Berlinli öğrencilerin dörtte biri başvurmadı.

Enerji maliyetlerindeki artışın etkilerini hafifletmek amacıyla öğrencilere verilen 200 avroluk enerji yardımı için başvuru süresi 30 Eylül'de sona eriyor. Ancak Berlin ve Brandenburg'daki öğrencilerin dörtte biri bu yardım için başvuruda bulunmadı.

Berliner Zeitung'un haberine göre, Berlin ve Brandenburg'daki öğrencilerin yüzde 25'i enerji yardımı için başvuruda bulunmamış durumda. Berlin Eyaleti Senato İdaresi tarafından paylaşılan bilgilere göre, meslek okullarında eğitim gören öğrencilerin yaklaşık yüzde 26'sı başvuru yapmadı.

Brandenburg Bilim Bakanlığı, özel üniversitelerdeki başvuru oranının devlet üniversitelerine göre çok daha düşük olduğunu bildirdi. Alınan geri bildirimlerde, özellikle çalışan ve zaten 300 avroluk enerji yardımından yararlanan öğrencilerin 200 avroluk yardım için başvuruda bulunmadığı belirtiliyor.

Ayrıca, birçok öğrencinin dijital başvuru sürecinin karmaşık ve uzun olması nedeniyle yardımlara ilgi göstermediği tahmin ediliyor. Başvuru süresinin sona ereceği 30 Eylül tarihine kadar başvuruları yapmayan öğrenciler, bu önemli yardımdan faydalanma fırsatını kaçırabilirler.

Geri Dön 15 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN