Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Berlin'de rehber öğretmen açığı için yabancıların alımı kolaylaştırılacak

Almanya'nın başkenti Berlin'de rehber öğretmen açığının giderilmesi için yabancı öğretmen alım prosedürünün değiştirilmesi istendi.

Berlin Eğitim Senatörlüğü, yurtdışından gelen öğretmenlerin istihdamını kolaylaştırmak için diploma ve mesleki deneyimlerin tanınmasını hızlandırmanın yollarını arıyor. Senatörlüğün uygulayacağı yeni prosedür ile başka ülkelerden gelen öğretmenler Berlin'de işe daha kolay girebilecek. 

Yurtdışından gelenler, Berlin'de vekil öğretmen olabilecek. Bununla birlikte öğretmenlere, ikinci bir ders veya bölümde öğrenim görme imkânı sağlanacak. Mesleğe kabul edilebilmek için adayların Almanca becerilerini de ispat etmesi gerekiyor. Örneğin, öğretmen adayından belli bir konuda Almanca metin yazılması isteniyor. Berlin'de 1000 rehber öğretmen açığı olduğuna dikkat çekilerek pedagojik eğitim almış kişilere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. 

Sol Parti'nin konuyla ilgili soru önergesini yanıtlayan senatörlük, 2021'de Alman olmayanların yaptığı 400 denklik başvurusunun yalnız altısının olumlu sonuçlandığını açıkladı. Uluslararası diplomalara sahip kişilere verilen uyum kurslarında uzmanlık semineri eğitimleri ile 30'un biraz altında kabul gerçekleşti.  Sol Parti'nin eğitim politikası sözcüsü Fransizka Brychcy, başkentteki okullara uzmanları çekmek için daha fazla değişiklik yapılmasını istedi. 

Berlin’in Eğitim Bakanları Konferansı başkanlığı sırasında konuşan  Brychcy,  “Tek branşlı bir öğretmen, hiç olmamasından iyidir” sloganı doğrultusunda tek branşlı öğretmenlerin uygun koşullarda tam olarak tanınması için çözüm istedi. 

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN