Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

Berlin Polisi yılbaşı faillerinin etnik kökenlerini açıkladı

Berlin Emniyeti, yılbaşında yaşanan şiddet olaylarının faillerinin etnik kökenlerini açıkladı. Almanya Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan ise faillerin kökenlerine bakılmasına karşı çıktı. 

Berlin Emniyeti tarafından yapılan açıklamada, yılbaşındaki şiddet olayları sonrası gözaltına alınanların 45’inin Alman, 27’sinin Afgan, 21’inin ise Suriyeli olmak üzere toplamda 18 ayrı milliyetten olduğu belirtildi.

Almanya'da yılbaşı gecesi polis ve itfaiyeye yönelik çok sayıda saldırı düzenlenmişti. Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Reem Alabali-Radovan, faillerin kökenlerine göre değerlendirilmesine karşı çıktı. Bakan, durumdan sadece göçmenlerin sorumlu tutulmasının yanlış olduğunu belirtti. 

Funke medyaya konuşan SPD'li Bakan, "Görev başındaki ekiplere yönelik şiddet eylemleri korkunç ve hukuk devletimiz çerçevesinde en sert şekilde hızla ve kararlılıkla cezalandırılmalı. Ancak failleri, bazılarının yaptığı gibi muhtemel kökenlerine göre değil, yaptıkları eylemlere göre değerlendirmeliyiz” dedi.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN