Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Benzin fiyatları yılın en yüksek seviyesine çıktı

Almanya'da Paskalya tatili öncesi benzin fiyatları, yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Dizel fiyatlarında ise düşüş gözlendi.

Paskalya tatili öncesi Almanya'daki benzin istasyonlarında beklenmedik bir fiyat artışı meydana geldi. Otomobil kulübü ADAC'ın analizlerine göre, benzin fiyatları yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Super E10 benzinin litre fiyatı ortalama 1,811 avro olarak kaydedildi, bu bir hafta önceki fiyatlara göre 2,1 sent'lik bir artışa işaret ediyor. Dizel kullanıcıları için durum daha iyi; fiyatlar litre başına 0,6 sent azalarak 1,73 avroya düştü.

Şubat ayı ortalarından bu yana benzin fiyatları yükselirken dizel fiyatlarında düşüş gözlemleniyor. Mevcut 8 sentlik fark, geçmişe kıyasla nispeten düşük bir seviyede. ADAC, son dönemde ham petrol fiyatlarının düşmesine rağmen bu durumun benzin fiyatlarına henüz yansımadığını vurguluyor. ADAC ayrıca, en uygun yakıt fiyatlarının genellikle akşam 20.00 ile 22.00 saatleri arasında olduğunu, sabah saatlerinde yakıt ikmalinin genellikle daha pahalı olduğunu belirtiyor. Yakıt tasarrufu için, otoyol kenarındaki benzin istasyonları yerine şehir içindekilerin kullanılması öneriliyor, çünkü otoyol istasyonlarında fiyatlar ortalama 40 sent daha yüksek.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN